سونوگرافی, مطالب مفید

تعیین جنسیت جنین مرکز تابا

تعیین جنسیت جنین در بارداری یکی از موضوعات مهمی است که والدین به آن‌ می‌پردازند. بدون اغراق اطلاع داشتن از جنسیت کودک بسیار دلنشین است اما مهم‌ترین موضوع سالم بودن کودک و عملکرد مناسب اجزای بدن آن است.

آزمایش خون و سونوگرافی از روش‌های رایجی هستند که در طی این سال‌ها برای تعیین جنسیت جنین استفاده می‌شوند. با کمک سونوگرافی تصاویر دقیقی از جنین و ارگان‌‌های مهم آن در اختیار افراد قرار می‌گیرد. در حال حاضر 16 هفته پس از بارداری با کمک این نوع از تصویربرداری پزشکی می‌توان جنسیت جنین را تشخیص داد.

در سونوگرافی از امواج فراصوتی استفاده می‌شود و این امواج هیچ خطری برای مادر و جنین ندارند. این روش بسیار ایمن و بی‌خطر است که برای تعیین جنسیت جنین استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین اقداماتی که افراد در این دوران باید انجام دهند، انتخاب مرکز مناسب برای انجام معاینات است.

مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با سابقه درخشان در خدمات تصویربرداری پزشکی نظیر سونوگرافی، ماموگرافی، رادیولوژی و… آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز است. این مرکز در جهت افزایش اعتماد و رضایت مراجعین، از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته و به‌روز استفاده می‌کند. همچنین کادر پزشکی متخصص این مجموعه در کنار شما خواهد بود تا با اطلاعات دقیق از نتایج سونوگرافی  لحظات خوشی را برای شما رقم بزند.

در این مطلب به صورت کامل در مورد تعیین جنسیت جنین و مباحث مهم مربوط به آن صحبت می‌کنیم و هر آنچه که نیاز است بدانید را توضیح می‌دهیم. در ادامه موارد زیر را بررسی می‌کنیم.

  • آزمایشات دوران بارداری
  • نحوه انجام سونوگرافی در مرکز تابا
  • روش‌های تعیین جنسیت جنین

با استفاده از سامانه نوبت دهی غیر حضوری، می توانید به راحتی و از طریق کلیک بر روی دکمه زیر، در سریع‌ترین و دقیق‌ترین مرکز تصویری برداری پزشکی (تابا) نوبت دریافت کنید.

تعیین جنسیت جنین با آزمایشات دوران بارداری

تعیین جنسیت جنین با آزمایشات دوران بارداری
تعیین جنسیت جنین با آزمایشات دوران بارداری

آزمایشات دوران بارداری برای تعیین جنسیت جنین و بررسی سلامت آن استفاده می‌شوند. با کمک این روش به راحتی می‌توان اختلالات مربوط به جنین، زایمان‌های زودرس و مشکلات بینایی و… را تشخیص داد. آزمایشات دوران بارداری همان طور که مشخص است در دوران بارداری و قبل از به دنیا آمدن نوزاد انجام می‌شود. در این آزمایشات علاوه بر تعین جنسیت جنین برای بررسی شرایط بالینی مادر، سایر اطلاعات بارداری مانند تاریخ معین زایمان و… تعیین می‌شود.

تست‌های غربالگری احتمال اینکه جنین یک یا چند بیماری مشخص داشته باشند را نشان می‌دهند. در حقیقت این آزمایشات در صورت وجود مشکلات در تعیین جنسیت جنین بسیار کمک کننده خواهد بود. با انجام آزمایشات غربالگری از اطلاعات فردی شاخص سونوگرافی و آزمایشات مربوطه استفاده می‌شود. اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد، بدین معنی است که احتمال وجود نقص بالاتر از دیگران است.

بیماران محترم برای دریافت تصاویر پزشکی خود به صورت مجازی و بدون نیاز به حضور در مرکز تابا، می توانید از طریق کلیک بر روی دکمه زیر و وارد کردن مشخصات، تصاویر پزشکی خود را دریافت کنند.

تعیین جنسیت جنین با آزمایشات سه ماهه اول بارداری

تعیین جنسیت جنین ؛ سونوگرافی
تعیین جنسیت جنین ؛ سونوگرافی

غربالگری سه ماهه اول بارداری یک تست ترکیبی شامل آزمایش خون مادر و سونوگرافی است. این غربالگری می‌تواند به عنوان قسمتی از یک آزمایش ترکیبی و یا مرحله‌ای برای تعیین جنسیت جنین و بررسی وضعیت آن استفاده شود. غربالگری سندروم داون در سه ماه اول (هفته11 تا 13) بارداری قابل انجام است. در نهایت با تفسیر همگی این آزمایش‌ها ریسک سندروم داون محاسبه می‌شود.

همان طور که همه ما می‌دانیم، یکی از روش‌های تعیین جنسیت جنین سونوگرافی است. با کمک امواج صوتی در سونوگرافی تصاویر خوب و واضحی از اندام‌ها و جنین به دست می‌آید.

مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با استفاده از تجهیزات مدرن و همچنین همکاری با کادر پزشکی مجرب؛ بهترین شرایط را برای شما عزیزان فراهم کرده تا برای انجام آزمایشات و تعیین جنسیت جنین خود هیچ گونه دغدغه‌ای نداشته باشید. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مطلب سونوگرافی و غربالگری اول بارداری را مطالعه کنید.

آزمایشات سه ماهه دوم بارداری

تعیین جنسیت جنین ؛ غربالگری دوم
تعیین جنسیت جنین ؛ غربالگری دوم

غربالگری دوم بارداری که به اختصار کواد نامیده می‌شود؛ برای غربالگری سندروم داون تریزومی ۱۸ و نقص لوله عصبی و سندروم SLOS انجام می‌شود. در این آزمایش چهار ماده در خون اندازه‌گیری می‌شوند. این تست معمولاً در بین هفته ۱۵ تا ۱۸ بارداری انجام می‌شود. توجه داسشته داشته باشید در این دوران تنها تعیین جنسیت جنین اهمیت ندارد؛ بلکه وضعیت جسمی و سلامتی جنین بسیار مهم‌تر است. سن جنین در انجام زمان تست در محاسبه ریسک نقش زیادی دارد بهترین روش محاسبه سن جنین سونوگرافی است. بنابراین بهتر است هنگام مراجعه به آزمایشگاه گزارش سونوگرافی خود را به همراه داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب غربالگری دوم بارداری را مطالعه کنید.

نمونه‌ای از سونوگرافی که در اواسط دوران بارداری انجام می‌شود، سونوگرافی آنومالی است که سلامت کودک و رحم را بررسی می‌‌کند. این سونوگرافی بین هفته‌های 18 تا 22 بارداری برای بررسی و مشاهده وضعیت اندام‌های مهم جنین از جمله قلب، مغز، کلیه، صورت و اندام‌ها انجام می گیرد.

آزمایشات سه ماهه سوم بارداری

در سه ماهۀ سوم بارداری با توجه به این که زمان زایمان نزدیک می‌شود، پزشک ممکن است آزمایش‌هایی را برای بررسی وضعیت و آمادگی شما برای زایمان درخواست کند. شناخت این آزمایش‌ها و آگاهی نسبت از آنها به شما کمک کند تا بتوانید راحت‌تر متوجه صحبت‌های پزشکتان شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله آزمایشات دوران بارداری را مطالعه کنید.

انتشار: الهام صمصامیان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *