پوکی استخوان, عمومی, مطالب مفید

استخوان دنبالچه ؛ علل درد و درمان

مهم‌ترین وظیفه استخوان دنبالچه ایجاد تعادل در ستون فقرات است. درد این ناحیه می‌تواند حالت خفیف یا شدید باشد. عوامل زیادی مانند ضربه، افتادن از ارتفاع، تصادف، عفونت یا تومورهای داخلی می‌توانند باعث ایجاد درد در استخوان دنبالچه شوند.

در برخی مواقع این درد با گذر زمان درمان می‌شود، اما در صورتی که درد استخوان دنبالچه تشدید شود و به صورت مداوم باشد؛ حتما باید به پزشک مراجعه کنید. اغلب افرادی که دچار پوکی استخوان هستند، این درد را تجربه می‌کنند. در این بیماری استخوان‌های بدن به شدت ضعیف می‌شوند به طوری که با کوچک‌ترین ضربه دچار شکستگی می‌شوند.

در چنین شرایطی پزشک متخصص برای بررسی علت درد توصیه می‌کند تا تست سنجش تراکم استخوان را انجام دهید.با استفاده انجام این تست می‌توان میزان سختی و درجه محکم بودن استخوان‌های بدن را تعیین کرد. مرکز تصویربرداری پزشکی تابا برای انجام این تست در کنار همکاری با پزشکان مجرب و متخصص از پیشرفته‌ترین تجهیزات استفاده می‌کند. در این مطلب به صورت کامل در مورد علت درد استخوان دنبالچه صحبت می‌کنیم و هر آنچه که نیاز است بدانید را به صورت کامل توضیح می‌دهیم. در ادامه موارد زیر را بررسی می‌کنیم.

  • علت درد استخوان دنبالچه
  • علائم و نشانه‌های درد در استخوان دنبالچه
  • راه‌های بررسی علت درد در استخوان دنبالچه
  • سنجش تراکم استخوان مرکز تابا

با استفاده از سامانه نوبت دهی غیر حضوری، می توانید به راحتی و از طریق کلیک بر روی دکمه زیر، در سریع‌ترین و دقیق‌ترین مرکز تصویری برداری پزشکی (تابا) نوبت دریافت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.