درباره تابا

داستان تابا و انتخاب لوگو

لوگو مرکز تصویربرداری پزشکی تابا از سه قسمت تشکیل شده است. یک طرف آن برگ‌های تو پر قرار دارند که این برگ‌ها برگرفته از گل نیلوفر آبی (گل لوتوس) هستند. این گل در زمان هخامنشیان و در سازه‌های تخت جمشید از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

لوگوی ما نمادی از تعادل و تحول است؛ الهام‌گرفته از گل لوتوس، که به معنای رشد و پاکی، و اتم، که نمادی از دانش و فناوری است.
در تابا، ما از زیبایی طبیعت و قدرت علم بهره می‌بریم تا راهی نوین برای تصویربرداری پزشکی فراهم کنیم.
گل لوتوس نمایانگر سفر ما از گذشته به آینده است و اتم نشان‌دهنده تعهد ما به پیشرفت و نوآوری در عرصه تصویر‌برداری پزشکی تابا می باشد، جایی که علم و هنر با هم تلاقی می‌کنند.

گل نیلوفر آبی (لوتوس) ریشه در خاک و ساقه در آب دارد و روی آن به طرف خورشید است که در اغلب تمدن‌های شرقی به عنوان نماد همگانی شناخته می‌شود. این گل نماد نجابت، رشد معنوی، کمال، چرخه تولد و رشد انسان است.
در مرکز لوگو یک دایره وجود دارد که نمایانگر هسته اتم است. طرف دیگر لوگو تو خالی بوده و نشان دهنده مدار چرخش الکترون‌ها به دور هسته اتم است.

نام مرکز تصویربرداری تابا، از تاباندن پرتوها گرفته شده که عمل تصویربرداری را نشان می‌د‌هد. هدف مرکز تصویربرداری پزشکی تابا، در سال‌های اخیر حفاظت از محیط زیست بوده و قدم‌های بزرگی را در راستای الکترونیکی شدن هر چه بیشتر خدمات و حذف کاغذ برداشته است. از این موارد می‌توان به پنل نوبت دهی آنلاین، جوابدهی آنلاین و فرم های الکترونیکی بیماران اشاره کرد.

2 نظر در “داستان تابا و انتخاب لوگو

  1. شهرام حکیم گفت:

    با سلام
    با توجه به اینکه در بعضی موارد جوابدهی انلاین برای بیماران بدلیل عدم در دسترس بودن شماره نسخه و … با مشکل مواجه میگردد .در صورتیکه جواب بدهی انلاین را بتوان با کد مل بیمار جستجو کرد کمک بسیار بزرگی به بیماران ومراجعات حضوری بیمار میگردد.

    1. elham samsamiyan گفت:

      سلام و عرض ادب خدمت شما. این مورد اکنون از بخش portal.tabamic.com در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *