ماموگرافی, مطالب مفید

سوالات ماموگرافی؛ پاسخ به همه سوالات

آدرس: شیراز، معدل غربی، تقاطع فلسطین، ساختمان تابا

پاسخ به سوالات ماموگرافی و افزایش اطلاعات در مورد این نوع از تصویربرداری پزشکی بسیار ضروری است. همه ما می‌دانیم که سرطان سینه به عنوان یکی از رایج‌ترین بیماری‌ها در میان بانوان شناخته شده است.

در اولین مرحله باید نسبت به علائم این بیماری آگاهی لازم را داشته باشید. برای پیشگیری و یا تشخیص سرطان سینه لازم است معاینات پزشکی را جدی بگیرید. یکی از این آزمایشات که انجام آن برای بانوان بسیار ضروری است، ماموگرافی می‌باشد. تشخیص به موقع بیماری‌های مربوط به بافت پستان با کمک این روش تاثیر زیادی در بهبودی و روند درمان شما خواهد داشت.

برای انجام صحیح معاینات لازم است به مطمئن‌ترین مرکز مراجعه کنید. در راستای اطمینان خاطر شما عزیزان به شما مرکز تصویربرداری پزشکی تابا را معرفی می‌کنیم. این مرکز با استفاده از تجهیزات مدرن و همچنین همکاری با کادر پزشکی متخصص، این امکان را فراهم کرده تا به صورت دقیق آزمایش‌های مورد نیاز شما را انجام شود.

اگر شما هم به دنبال پاسخ به سوالات ماموگرافی هستید و می‌خواهید با این نوع از تصویربرداری پزشکی بیشتر آشنا شوید؛ پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه موارد زیر را بررسی می‌کنیم.

  • ماموگرافی چیست؟
  • نحوه انجام ماموگرافی در مرکز تابا
  • متداول‌ترین سوالات ماموگرافی
  • علت ایجاد سرطان سینه
  • راه‌های پیشگیری از سرطان سینه

با استفاده از سامانه نوبت دهی غیر حضوری، می توانید به راحتی و از طریق کلیک بر روی دکمه زیر، در سریع‌ترین و دقیق‌ترین مرکز تصویری برداری پزشکی (تابا) نوبت دریافت کنید.

سوالات ماموگرافی ؛ ماموگرافی چیست؟

سوالات ماموگرافی ؛ ماموگرافی چیست؟
سوالات ماموگرافی ؛ ماموگرافی چیست؟

ماموگرافی به عنوان ابزاری قدرتمند در تشخیص سرطان سینه و اطمینان از سلامت سینه شناخته می‌شود. این تصویربرداری پزشکی پیشرفته به ویژه برای زنانی که در خطر سرطان سینه قرار دارند توصیه می‌شود. در این قسمت در ابتدا به مهم‌ترین سوالات ماموگرافی که همان ماموگرافی چیست پاسخ می‌دهیم.

در حقیقت بسیاری از بیماری‌های مربوط به پستان نشانه و علائم خاصی ندارند و به همین علت افراد ممکن است انجام معاینا را جدی نگیرند. بررسی بافت پستان و تشخیص مشکلات آن در مراحل اولیه بسیار مهم است. به همین علت ماموگرافی گزینه بسیار مناسبی برای انجام معاینات است. با کمک این روش هر گونه ناهنجاری و مشکلات در بافت سینه را می‌توان به صورت دقیق تشخیص داد. در ماموگرافی نیز از اشعه ایکس استفاده می‌شود که دقت و کیفیت تصاویر دریافتی را افزایش می‌دهد.

ممکن است شما هم با شنیدن نام اشعه از انجام ماموگرافی منصرف شوید و گمان کنید که خطرناک است. اما نگران نباشید چرا که در هنگام انجام این معاینه افراد در معرض دوز کمی از اشعه قرار می‌گیرند که خطرناک نیست.

برای اطمینان خاطر لازم است معاینات خود را در بهترین مرکز ماموگرافی شیراز انجام دهید تا هیچ گونه مشکلی را تجربه نکنید. شما عزیزان برای انجام معاینات خود و پاسخ دقیق به سوالات ماموگرافی می‌توانید به مرکز تصویربرداری پزشکی تابا مراجعه کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم نگرانی را از خودتان دور کنید و نسبت به سلامتی خود حساس‌تر باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مطلب ماموگرافی را مطالعه کنید.

بیماران محترم برای دریافت تصاویر پزشکی خود به صورت مجازی و بدون نیاز به حضور در مرکز تابا، می توانید از طریق کلیک بر روی دکمه زیر و وارد کردن مشخصات، تصاویر پزشکی خود را دریافت کنند.

ماموگرافی در مرکز تابا چگونه انجام می‌شود؟

سوالات ماموگرافی ؛ نحوه انجام ماموگرافی در مرکز تابا
سوالات ماموگرافی ؛ نحوه انجام ماموگرافی در مرکز تابا

یکی دیگر از سوالات ماموگرافی در مورد نحوه انجام آن است. برای انجام این تصویربرداری پزشکی همان طور که گفتیم از اشعه ایکس با دز کم استفاده می‌شود. بعد از تنظیم محل دقیق دستگاه ماموگرافی بر روی بدن، اشعه از بافت پستان عبور می‌کند و تصاویر مورد نظر بر روی نمایشگر مخصوص ثبت می‌شوند.

در ماموگرافی به طور معمول از هر پستان دو تصویر (4 تصویر در کل) در موقعیت‌های مختلف گرفته می‌شود. برای گرفتن هر تصویر،  بافت سینه برای مدت زمان خیلی کم تحت فشار قرار می‌گیرد. برای انجام صحیح این معاینه، پستان‌ها باید به وسیله صفحه پلاستیکی (کمپرسور) تحت فشار قرار بگیرند تا بتوان تصاویر را با دقت بیشتری دریافت کنیم. در مرکز تصویربرداری پزشکی تابا، جنس این صفحه منعطف است، به همین علت این دستگاه به راحتی شکل پستان را به خود می‌گیرد و افراد دردی را احساس نمی‌کنند. دستگاه این مرکز با کمترین فشار و در مدت زمان سریع‌تری، بهترین تصاویر را تهیه می‌کند.

یکی از دلایلی که بسیاری از خانم‌ها تمایلی به انجام ماموگرافی ندارند، درد ناشی از کمپرس بافت پستان در حین انجام تصویربرداری است. در واقع برای بررسی بهتر و دسترسی به تصاویر با کیفیت بالا نیاز است که بافت پستان فشرده شود.

خوشبختانه در مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با کمک دستگاه پیشرفته این درد بسیار ناچیز است؛ پس شما عزیزان با اطمینان کامل می‌توانید معاینات خود را در بهترین مرکز ماموگرافی شیراز انجام دهید.

انتشار: الهام صمصامیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *