سونوگرافی, برای بیماران, مطالب مفید

سونوگرافی با بیمه در مرکز تابا

سونوگرافی با بیمه

سونوگرافی با بیمه موضوعی است که در این مطلب به صورت کامل در مورد آن صحبت می‌کنیم. استفاده از بیمه‌های درمانی به عنوان یکی از ابزارهای مهم حفظ سلامت و مراقبت از بیماری‌ها است.

سونوگرافی با بیمه یکی از روش‌های تشخیصی پزشکی است. در این روش برای تصویربرداری از امواج صوتی استفاده می‌شود. سونوگرافی یک روش کاملا ایمن و بدون خطر شناخته شده است، به همین علت شما عزیزان به راحتی می‌توانید این معاینه را انجام دهید.

تصاویر به دست آمده از سونوگرافی با بیمه اطلاعات مهمی را در اختیار افراد و پزشک قرار می‌دهند و همین امر برای تشخیص و بررسی مشکلات بدن ضروری است. از طرف دیگر تشخیص به موقع بسیاری از ناهنجاری‌های بدن تاثیر زیادی بر روی روند درمان و بهبودی افراد دارند.

اگر شما هم به دنبال مرکزی هستید که سونوگرافی با بیمه را انجام دهید؛ بهترین انتخاب برای شما مرکز تصویربرداری پزشکی تابا خواهد بود. در راستای اطمینان خاطر شما عزیزان این مرکز، برای استفاده از خدمات و انجام معاینات شما طرف قرارداد با بیمه‌های مختلف است.

در این مطلب به صورت کامل در مورد سونوگرافی با بیمه و مباحث مهم مربوط به آن صحبت می‌کنیم؛ و هر آنچه که نیاز است بدانید را توضیح می‌دهیم. در ادامه موارد زیر را بررسی می‌کنیم.

 • سونوگرافی چیست؟
 • نحوه انجام سونوگرافی با بیمه در مرکز تابا
 • بیمه‌های طرف قرارداد مرکز تابا
 • انوع سونوگرافی

با استفاده از سامانه نوبت دهی غیر حضوری، می توانید به راحتی و از طریق کلیک بر روی دکمه زیر، در سریع‌ترین و دقیق‌ترین مرکز تصویری برداری پزشکی (تابا) نوبت دریافت کنید.

سونوگرافی با بیمه چیست؟

سونوگرافی با بیمه ؛ سونوگرافی چیست؟
سونوگرافی با بیمه ؛ سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی با بیمه یک روش تصویربرداری پزشکی است که از امواج صوتی برای ایجاد تصاویر از اندام‌های داخلی بدن استفاده می‌کند. این روش برای تشخیص طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها از جمله مشکلات بارداری، بیماری‌های کبد، کلیه‌ها، غدد لنفاوی و قلب استفاده می‌شود. سونوگرافی با بیمه یک روش ایمن و غیر تهاجمی است که معمولاً تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

در سونوگرافی با بیمه از طریق فرستادن امواج صوتی به قسمت‌های مختلف بدن و دریافت انعکاس آن، تصاویر بر روی دستگاه مورد نظر ظاهر می‌شوند. انجام این معاینه در بهترین مرکز سونوگرافی شیراز به تشخیص علت بیماری‌‌ها مانند درد، عفونت در اندام‌های داخلی، بررسی جنین در خانم‌های باردار کمک می‌کند.

استفاده از این امواج صوتی در این معاینه باعث می‌شود تصاویر خوب و واضحی از اندام‌ها و بافت‌های داخلی‌ در اختیار پزشکان قرار بگیرد. افزایش دقت تصاویر و تشخیص بسیاری از ناهنجاری‌ها در همان مراحل ابتدایی، تاثیر زیادی بر روند بهبود و درمان خواهد داشت؛ بنابراین با شروع درمان افراد نتیجه بسیار بهتری خواهند گرفت.

همان طور که گفتیم سونوگرافی با بیمه بسیار ایمن است. بنابراین افراد پس از انجام آن در مرکز تصویربرداری پزشکی تابا، هیچ گونه عوارضی و دردی را تجربه نمی‌کنند. بنابراین با اطمینان کامل به مرکز تابا مراجعه کنید و از سلامتی خود مطمئن شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مطلب سونوگرافی را مطالعه کنید.

بیماران محترم برای دریافت تصاویر پزشکی خود به صورت مجازی و بدون نیاز به حضور در مرکز تابا، می توانید از طریق کلیک بر روی دکمه زیر و وارد کردن مشخصات، تصاویر پزشکی خود را دریافت کنند.

نحوه انجام سونوگرافی با بیمه در مرکز تابا

سونوگرافی با بیمه ؛ نحوه انجام سونوگرافی در مرکز تابا
سونوگرافی با بیمه ؛ نحوه انجام سونوگرافی در مرکز تابا

برای انجام سونوگرافی با بیمه در مرکز تصویربرداری پزشکی تابا، در همان ابتدا لازم است فرد بر روی تخت دراز بکشد. سپس پزشک شما با توجه به نوع سونوگرافی و با استفاده از پروب سونوگرافی و ابزار مخصوص، بیوپسی یا نمونه برداری را انجام می‌دهد.

تصاویر این معاینه در مدت زمان سریع‌تری آماده می‌شوند و در دسترس افراد و پزشکان قرار می‌گیرند. زیرا پزشک متخصص در همان لحظه معاینه گزارش خود را می‌نویسد.

امکانات پیشرفته و جدید این مرکز کمک می‌کنند تا تصاویر با کیفیت و دقت بیشتری دریافت کنید و معاینات شما به خوبی انجام شود. ممکن است در حین انجام معاینات نگرانی داشته باشید و سوالات زیادی ذهنتان را درگیر کرده باشد؛

همکاران مجموعه دلسوز ما در مرکز تابا می‌دانند که آزمایش‌های تشخیصی ممکن است باعث دلهره شوند. برای انجام سونوگرافی با بیمه هم همواره یکی از همکاران ما در کنار شما خواهد بود، تا در مورد سوالات یا نگرانی‌ها، به صورت کامل شما را راهنمایی کند.

مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با استفاده از تجهیزات مدرن و همچنین کادر پزشکی مجرب و متخصص در کنار شما خواهد بود. تا اطلاعات کامل‌ و دقیق‌تری از سلامت ارگان‌های بدن را در شما قرار دهد.

مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با ارائه خدمات متنوع از جمله ماموگرافی، سی تی اسکن، رادیولوژی، سنجش تراکم استخوان، ام آر آی در کنار شما عزیزان خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق سامانه نوبت دهی غیر حضوری در سریع‌ترین زمان ممکن نوبت خود را دریافت کنید.

مزایای سونوگرافی با بیمه

سونوگرافی با بیمه | مزایا
سونوگرافی با بیمه | مزایا

استفاده از بیمه برای سونوگرافی مزایای متعددی به همراه دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1. کاهش هزینه با سونوگرافی با بیمه

مهم‌ترین مزیت سونوگرافی با بیمه ، کاهش چشمگیر هزینه آن است. بیمه‌های درمانی و تکمیلی، بسته به نوع و سطح پوشش خود، قسمتی از هزینه سونوگرافی با بیمه را پرداخت می‌کنند.

این موضوع می‌تواند برای افراد، به خصوص در شرایطی که سونوگرافی به طور مکرر یا برای بررسی مشکلات پیچیده انجام می‌شود؛ بسیار حائز اهمیت باشد.

2. دسترسی آسان‌تر به خدمات

بیمه می‌تواند فرایند دریافت خدمات سونوگرافی را آسان‌تر کند. با داشتن بیمه، افراد می‌توانند به مراکز طرف قرارداد با بیمه خود مراجعه کنند؛  بدون نیاز به پرداخت هزینه کامل، سونوگرافی با بیمه را انجام دهند. این موضوع می‌تواند در صرفه‌جویی در زمان و کاهش دغدغه‌های افراد برای پرداخت هزینه‌ها موثر باشد.

3. کیفیت خدمات

مراکز طرف قرارداد با بیمه‌ها ملزم به رعایت استانداردهای کیفی هستند. این موضوع تضمین می‌کند که سونوگرافی با بیمه توسط متخصصان مجرب و با تجهیزات مناسب انجام می‌شود.

4. پوشش انواع مختلف سونوگرافی

بیمه‌های مختلف، انواع مختلف سونوگرافی، از جمله سونوگرافی شکم، طحال، کلیه، رحم، تخمدان، تیروئید، بیضه، قلب و عروق و … را تحت پوشش قرار می‌دهند. با این وجود، قبل از انجام سونوگرافی، لازم است شرایط و تعهدات بیمه خود را به طور دقیق بررسی کنید.

5. مزایای دیگر

برخی از بیمه‌ها، علاوه بر پوشش هزینه سونوگرافی، خدمات جانبی دیگری مانند مشاوره با پزشک را نیز ارائه می‌کنند. همچنین، برخی از بیمه‌ها امکان دریافت نوبت آنلاین برای سونوگرافی را نیز فراهم می‌کنند.

انواع بیمه‌های درمانی در ایران

سونوگرافی با بیمه | انواع بیمه‌ها
سونوگرافی با بیمه | انواع بیمه‌ها

در ایران، انواع مختلفی از بیمه‌های درمانی وجود دارد که به طور کلی به دو دسته بیمه‌های پایه و بیمه‌های تکمیلی تقسیم می‌شوند:

بیمه‌های پایه:

بیمه تأمین اجتماعی:

این نوع بیمه، برای افراد شاغل در مشاغل مختلف، توسط کارفرما به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود. افراد تحت تکفل بیمه شده اصلی، مانند همسر و فرزندان، نیز می‌توانند از مزایای این بیمه استفاده کنند.

بیمه خدمات درمانی:

این نوع بیمه، برای افراد فاقد شغل ثابت، توسط خود شخص به سازمان بیمه خدمات درمانی پرداخت می‌شود.

بیمه روستایی:

این نوع بیمه، برای افراد ساکن در روستاها و عشایر، توسط دولت ارائه می‌شود.

بیمه‌های تکمیلی:

این نوع بیمه‌ها، توسط شرکت‌های بیمه خصوصی ارائه می‌شوند و به منظور جبران هزینه‌های مازاد بر تعهدات بیمه‌های پایه، طراحی شده‌اند. بیمه‌های تکمیلی، طیف وسیعی از خدمات درمانی، مانند سونوگرافی با بیمه ، بستری، جراحی، پاراکلینیکی، دندانپزشکی و… را تحت پوشش قرار می‌دهند.

انتخاب نوع مناسب بیمه درمانی، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ مانند شغل، وضعیت تاهل، تعداد افراد تحت تکفل، نیازهای درمانی، توان مالی افراد و…

بیمه‌های طرف قرارداد مرکز تصویربرداری تابا

مراکز تصویربرداری پزشکی مانند مرکز تصویربرداری تابا، نقش مهمی در ارائه خدمات تشخیصی به بیماران دارند. مرکز تصویربرداری تابا با انواع بیمه‌های طرف قرارداد، از جمله بیمه‌های دولتی و خصوصی، خدمات گسترده‌ای را به بیماران ارائه می‌دهد.

همکاری با بیمه‌های مختلف این امکان را فراهم می‌کند، که بیماران با هزینه‌های کمتر و با سهولت بیشتری از خدمات تصویربرداری استفاده کنند.

لیست برخی از بیمه‌های طرف قرارداد مرکز تصویربرداری تابا:

 • بانک سپه
 • بانک کشاورزی
 • بانک ملت
 • بانک تجارت
 • بیمه ایران
 • تامین اجتماعی
 • بیمه سلامت
 • نیروهای مسلح
 • صدا و سیما
 • شرکت فلات قاره
 • ملت
 • بانک صادرات
 • پارسیان
 • آتیه سازان حافظ (به غیر از صندوق بازنشستگی کشوری)
 • بانک رفاه
 • ایران
 • آسیا
 • پارسیان
 • سینا
 • پاسارگاد
 • بیمه دی

انواع سونوگرافی با بیمه

سونوگرافی با بیمه | انواع
سونوگرافی با بیمه | انواع

انواع مختلفی از سونوگرافی با بیمه وجود دارد، که هر کدام برای بررسی قسمت خاصی از بدن یا برای یک هدف خاص استفاده می‌شود. برخی از رایج‌ترین انواع سونوگرافی عبارتند از:

سونوگرافی شکم:

این نوع از سونوگرافی با بیمه برای بررسی اندام‌های شکمی مانند کبد، کیسه صفرا، طحال، کلیه‌ها، پانکراس و روده‌ها استفاده می‌شود.

سونوگرافی لگن:

جهت بررسی اندام‌های تولید مثل زنانه مانند رحم، تخمدان‌ها و لوله‌های فالوپ از این نوع سونوگرافی استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند برای بررسی پروستات در مردان نیز استفاده شود.

سونوگرافی بارداری:

سونوگرافی بارداری برای بررسی سلامت جنین در حال رشد استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از سونوگرافی با بیمه برای تعیین جنسیت جنین، تاریخ بارداری و بررسی ناهنجاری‌های احتمالی استفاده کرد.

سونوگرافی قلب:

این روش برای بررسی ساختار و عملکرد قلب استفاده می‌شود. می‌توان از آن برای تشخیص بیماری‌های قلبی مانند نارسایی قلبی، بیماری دریچه‌ای و نقص مادرزادی قلب استفاده کرد.

سونوگرافی عروق:

این سونوگرافی برای بررسی جریان خون در عروق و شریان‌ها استفاده می‌شود. می‌توان از آن برای تشخیص بیماری‌های عروقی مانند تصلب شرایین، لخته شدن خون و آنوریسم استفاده کرد.

علاوه بر این انواع رایج، انواع دیگری از سونوگرافی نیز وجود دارد؛ که برای بررسی قسمت‌های خاص بدن یا برای اهداف خاص استفاده می‌شود. برخی از این موارد عبارتند از:

سونوگرافی داپلر:

با استفاده از اثر داپلر برای اندازه گیری جریان خون در عروق، این نوع سونوگرافی انجام می‌شود.

سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی:

این نوع از سونوگرافی، تصاویر سه بعدی و چهاربعدی از داخل بدن ایجاد می‌کند؛ که می‌تواند برای تشخیص ناهنجاری‌های جنینی یا سایر مشکلات استفاده شود.

سونوگرافی الاستوگرافی:

سونوگرافی الاستوگرافی از امواج صوتی برای اندازه‌گیری سفتی بافت استفاده می‌کند؛ که می‌تواند برای تشخیص سرطان یا سایر بیماری‌ها استفاده شود.

علاوه بر این انواع رایج، انواع دیگری از سونوگرافی نیز وجود دارد؛ که برای بررسی قسمت‌های خاص بدن یا برای اهداف خاص استفاده می‌شود. برخی از این موارد عبارتند از:

سونوگرافی داپلر:

با استفاده از اثر داپلر برای اندازه گیری جریان خون در عروق، این نوع سونوگرافی انجام می‌شود.

سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی:

این نوع از سونوگرافی، تصاویر سه بعدی و چهاربعدی از داخل بدن ایجاد می‌کند؛ که می‌تواند برای تشخیص ناهنجاری‌های جنینی یا سایر مشکلات استفاده شود.

سونوگرافی الاستوگرافی:

سونوگرافی الاستوگرافی از امواج صوتی برای اندازه‌گیری سفتی بافت استفاده می‌کند؛ که می‌تواند برای تشخیص سرطان یا سایر بیماری‌ها استفاده شود.

چه زمانی سونوگرافی با بیمه تجویز می‌شود؟

سونوگرافی با بیمه | زمان تجویز
سونوگرافی با بیمه | زمان تجویز

1. تشخیص بیماری:

بررسی علائم و نشانه‌های غیرطبیعی:

سونوگرافی با بیمه می‌تواند برای بررسی علائم مختلفی استفاده شود؛ مانند درد شکم، لگن، کمر، درد پهلو، درد عضلانی، تورم، خونریزی، تهوع و استفراغ، یبوست، اسهال، تغییر در عادات ادراری و …

بررسی نتایج آزمایش های غیرطبیعی در سونوگرافی با بیمه :

اگر آزمایش‌های خون، ادرار یا تصویربرداری‌های دیگر مانند اشعه ایکس یا سی تی اسکن غیرطبیعی باشند؛ ممکن است سونوگرافی برای بررسی بیشتر تجویز شود.

تشخیص بیماری های خاص:

سونوگرافی با بیمه می‌تواند برای تشخیص بیماری‌های مختلف استفاده شود؛ مانند سنگ کلیه، کیسه صفرا، کبد چرب، هپاتیت، پانکراتیت، تومورها، کیست‌ها، ناهنجاری‌های مادرزادی، بیماری‌های قلبی و عروقی و …

2. غربالگری:

غربالگری زنان باردار:

به طور معمول در دوران بارداری برای بررسی سلامت جنین، تعیین جنسیت جنین، تاریخ بارداری و ناهنجاری‌های احتمالی، سونوگرافی با بیمه تجویز می‌شود.

غربالگری سرطان:

سونوگرافی می‌تواند برای غربالگری سرطان در زنان (سرطان سینه، تخمدان، رحم) و مردان (سرطان پروستات) استفاده شود.

غربالگری سایر بیماری‌ها در سونوگرافی با بیمه :

جهت غربالگری سایر بیماری‌ها مانند پوکی استخوان، بیماری‌های کبدی و … استفاده می‌شود.

3. پیگیری:

پیگیری بیماری های شناخته شده:

سونوگرافی با بیمه می‌تواند برای پیگیری بیماری‌های شناخته شده مانند سنگ کلیه، کیسه صفرا، تومورها و … استفاده شود.

پیگیری درمان:

برای پیگیری اثربخشی درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود.

4. سایر موارد:

جراحی:

برای هدایت سوزن بیوپسی یا سایر اقدامات جراحی استفاده می‌شود.

تحقیقات در سونوگرافی با بیمه :

سونوگرافی با بیمه می‌تواند در تحقیقات پزشکی برای بررسی ساختار و عملکرد بدن انسان استفاده شود.

تصمیم گیری برای انجام سونوگرافی توسط پزشک معالج و با توجه به علائم، نشانه‌ها، نتایج آزمایش‌ها و سایر اطلاعات بیمار گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *