سونوگرافی, مطالب مفید

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه با هدف چکاپ و اطمینان از سلامتی بافت پستان انجام می‌شود. این نوع از تصویربرداری پزشکی روشی کاملا غیر تهاجمی و ایمن است که افراد بدون نگرانی می‌توانند آن را انجام دهند.

با کمک سونوگرافی سینه عوامل مشکوک مانند توده‌ها، کیست و یا سرطان در سینه تشخیص داده می‌شوند. بسیاری از این بیماری‌ها در ابتدا علائم و نشانه‌های خاصی ندارند؛ اما با گذر زمان و با پیشرفت این علائم، بیماری عواقب جبران ناپذیری برای افراد خواهد داشت.

یکی از راه‌های تشخیص بیماری‌های پستان و اطمینان از سلامتی این بافت انجام سونوگرافی سینه است. انتخاب مرکز مناسب بر روی نتایج معاینات شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود، بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از انجام معاینات خود مرکز مطمئن را انتخاب کنید. مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با استفاده از تجهیزات مدرن و همچنین همکاری با کادر پزشکی متخصص، این امکان را فراهم کرده تا به صورت دقیق آزمایش‌های مورد نیاز شما را انجام شود.

در این مطلب به صورت کامل در مورد سونوگرافی سینه صحبت می‌کنیم و هر آنچه که نیاز است بدانید را به صورت کامل توضیح می‌دهیم. در ادامه موارد زیر را بررسی می‌کنیم.

  • سونوگرافی سینه چیست و چگونه انجام می‌شود؟
  • چه افرادی به سونوگرافی سینه نیاز دارند؟
  • کاربردهای سونوگرافی سینه

با استفاده از سامانه نوبت دهی غیر حضوری، می توانید به راحتی و از طریق کلیک بر روی دکمه زیر، در سریع‌ترین و دقیق‌ترین مرکز تصویری برداری پزشکی (تابا) نوبت دریافت کنید.

سونوگرافی سینه چیست؟

سونوگرافی سینه چیست؟
سونوگرافی سینه چیست؟

سونوگرافی سینه یک روش غیر تهاجمی و آسان برای بررسی بافت پستان است. در این روش بدون استفاده از اشعه ایکس به بررسی پستان و بافت اطراف آن می‌پردازد. در این روش پزشک متخصص با استفاده از پروب‌های مخصوص، سونوگرافی سینه را انجام می‌دهد و اطراف بافت‌ را بررسی می‌کند.

امواج استفاده شده در سونوگرافی سینه به داخل بدن فرستاده می‌شوند. سپس از طریق انعکاس آن، تصاویر بر روی دستگاه مورد نظر ثبت می‌شود. این معاینه به تشخیص علت درد، عفونت بافت سینه کمک می‌کند. با کمک این امواج صوتی تصاویر خوب و واضحی از پستان و نواحی اطراف آن به دست می‌آید.

همان طور که گفتیم این روش بسیار ایمن است و بنابراین افراد پس از انجام آن در بهترین مرکز ماموگرافی شیراز ، هیچ گونه عوارضی و دردی را تجربه نمی‌کنند. بنابراین با خیالی راحت به مرکز تابا مراجعه کنید و از سلامتی خود مطمئن شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مطلب بهترین مرکز سونوگرافی شیراز و سونوگرافی در شیراز را مطالعه کنید.

شما عزیزان برای انجام سونوگرافی به صورت دقیق و همچنین سایر معاینات نظیر ماموگرافی، سی تی اسکن، رادیولوژی، سنجش تراکم استخوان و ام آر آی می‌توانید به دقیق‌ترین و بهترین مرکز تصویربرداری شیراز مراجعه کنید.

بیماران محترم برای دریافت تصاویر پزشکی خود به صورت مجازی و بدون نیاز به حضور در مرکز تابا، می توانید از طریق کلیک بر روی دکمه زیر و وارد کردن مشخصات، تصاویر پزشکی خود را دریافت کنند.

سونوگرافی سینه چگونه انجام می‌شود؟

سونوگرافی سینه چگونه انجام می‌شود؟
سونوگرافی سینه چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام سونوگرافی سینه در ابتدای کار لازم است فرد بر روی تخت دراز بکشد. سپس پزشک متخصص با استفاده از پروب سونوگرافی و ابزار مخصوص، سونوگرافی سینه را انجام می‌دهد.

تصاویر این معاینه بسیار سریع آماده می‌شوند و در دسترس پزشک و افراد قرار می‌گیرند؛ زیرا پزشک شما در همان لحظه انجام معاینه گزارش خود را می‌نویسد. پس برای تشخیص دقیق مشکلات مربوط به بافت پستان و اطمینان از سلامتی این بافت لازم است پزشک متخصص مهارت و تجربه بسیار بالایی داشته باشد.

بیوپسی یا نمونه برداری از بافت پستان چگونه انجام می‌شود؟

البته بیوپسی یا همان نمونه برداری از بافت پستان کاملا متفاوت از سونوگرافی سینه است. در این روش با کمک پروب سونوگرافی و یا سی تی اسکن با هدایت سوزن مخصوص به سمت ناحیه مورد نظر، پزشک نمونه برداری را انجام می‌دهد.

البته توجه داشته باشید که بیوپسی نیازی به بستری و یا بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می‌شود. مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با استفاده از تجهیزات مدرن و همچنین همکاری با کادر پزشکی مجرب؛ در کنار شما خواهد بود تا با اطلاعات کامل‌ و دقیق‌تری از سلامت ارگان‌های بدن را در اختیارتان قرار دهد.

انتشار: الهام صمصامیان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *