ماموگرافی, سرطان سینه, مطالب مفید

علائم كيست سينه

علائم کیست سینه یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که همه افراد به خصوص بانوان باید به آن توجه داشته باشند. به صورت کلی بیماری‌های مربوط به بافت پستان در مراحل ابتدایی ممکن است بدون علائم باشند، به همین علت افراد متوجه آن نمی‌شوند.

کیست سینه نیز یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که بانوان آن را تجربه می‌کنند. به همین علت بسیاری از افراد با مشاهده علائم کیست سینه تصور می‌کنند به سرطان پستان مبتلا شده‌اند. درست است که کیست سینه ممکن است دردناک باشد اما خوشبختانه نشان دهنده بیماری سرطان نیست. حدودا نیمی از زنان در طول زندگی خود علائم کیست سینه را تجربه می‌کنند. بنابراین یکی از کارهایی که در این مسیر برای افراد بسیار کمک کننده خواهد بود، آگاهی در مورد این بیماری است.

البته توجه داشته باشید که انجام معایناتی مانند ماموگرافی و سونوگرافی تا حد زیادی می‌توانند به شما در مورد سلامتی بافت‌ها پستان کمک کنند. مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با استفاده از خدمات متنوع و همچنین تجهیزات فوق العاده پیشرفته؛ این شرایط را فراهم کرده تا شما عزیزان بتوانید با اطمینان خاطر معاینات خود را در این مرکز انجام دهید.

در این مطلب به صورت کامل در مورد علائم کیست سینه صحبت می‌کنیم و روش‌های درمان کیست سینه را به صورت کامل توضیح می‌دهیم. در ادامه موارد زیر را بررسی می‌کنیم.

  • کیست سینه چیست؟
  • آشنایی با نشانه‌ها و علائم کیست سینه
  • علت ایجاد کیست سینه
  • راه‌های درمان علائم کیست سینه

با استفاده از سامانه نوبت دهی غیر حضوری، می توانید به راحتی و از طریق کلیک بر روی دکمه زیر، در سریع‌ترین و دقیق‌ترین مرکز تصویری برداری پزشکی (تابا) نوبت دریافت کنید.

کیست سینه چیست؟

علائم کیست سینه ؛ کیست سینه چیست؟
علائم کیست سینه ؛ کیست سینه چیست؟

در هنگام تشکیل کیست سینه، در ابتدا بافت پستان ضخیم می‌شود و درون آن کیسه‌های پر از مایع تشکیل می‌شود. معمولا کیسه‌‌های تشکیل شده در این بافت بی خطر هستند و می‌توانند در یک سینه و یا در هر دو ایجاد شوند.

معمولا کیست‌‌های سینه در اکثر موارد خوش خیم هستند و به علت تغییرات هورمونی در دوران قاعدگی ایجاد می‌شوند. به همین علت ممکن است افراد در مواجه با علائم کیست سینه درد و ناراحتی را تجربه کنند. اما توجه داشته در برخی مواقع این بیماری می‌تواند بسیار خطرناک باشد. در صورتی که کیست سینه منجر به تشکیل خون، عفونت و یا تغییر سلول‌های این بافت شود؛ باید سریع‌تر برای بررسی و شروع درمان با پزشک متخصص مشورت کنید.

در برخی مواقع افراد می‌توانند این کیست‌ها را احساس کنند. اما بعضی از این کیست‌ها به علت کوچک بودن با معاینه احساس نمی‌شوند. به همین علت توصیه می‌شود افراد سونوگرافی و یا ماموگرافی انجام دهند. در معاینه ماموگرافی بافت پستان و زیر بغل مورد بررسی قرار می‌گیرد. به طور معمول در این معاینه از هر سینه دو تصویر در موقعیت‌های مختلف گرفته می‌شود. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه علائم مشکوک آن را گزارش می‌دهد.

شما عزیزان برای انجام ماموگرافی به صورت دقیق و همچنین سایر معاینات نظیر سونوگرافی، سی تی اسکن، رادیولوژی، سنجش تراکم استخوان و ام آر آی می‌توانید به دقیق‌ترین و بهترین مرکز تصویربرداری شیراز مراجعه کنید.

بیماران محترم برای دریافت تصاویر پزشکی خود به صورت مجازی و بدون نیاز به حضور در مرکز تابا، می توانید از طریق کلیک بر روی دکمه زیر و وارد کردن مشخصات، تصاویر پزشکی خود را دریافت کنند.

علائم کیست سینه ؛ علت به وجود آمدن کیست سینه

از دلایل به وجود آمدن کیست سینه می‌توان به رشد بیش از حد غدد و بافت اطراف مجاری شیردهی و همچنین وجود استروژن بیش از حد در بدن اشاره کرد. این موارد باعث تشکیل و جمع شدن مایع در بافت پستان می‌شوند. در نتیجه کیست‌هایی با اندازه متفاوت تشکیل می‌شوند که می‌توانند بر روی بافت سینه در اطراف خودشان فشار وارد کنند. در این صورت افراد ممکن است در قسمت‌هایی از قفسه سینه و نواحی مختلف بافت پستان درد، ناراحتی و علائم کیست سینه را احساس کنند.

البته هنوز به صورت دقیق علت تشکیل کیست سینه هنوز مشخص نیست؛ اما به طور کلی ممکن است در نتیجه تغییرات هورمونی ناشی از قاعدگی باشد. که در اثر این تغییرات سطح استروژن افزایش می‌یابد و بافت پستان تحریک می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب کیست سینه را مطالعه کنید.

انتشار: الهام صمصامیان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.