پوکی استخوان, عمومی, مطالب مفید

قرص استئوکینون ؛ پوکی استخوان

قرص استئوکینون حاوی ویتامین‌های K2 و D3 است که تاثیر زیادی بر روی سلامت استخوان‌ها به خصوص پیشگیری از بیماری‌های استخوانی مانند پوکی استخوان دارد.

همه ما می‌دانیم که پوکی استخوان به عنوان بیماری خاموش شناخته می‌شود و در ابتدا علائم خاصی ندارد. برای افزایش استحکام و تراکم استخوان‌ها، کلسیم و ویتامین دی نقش اساسی دارند. کمبود هر کدام از این موارد منجر به کاهش تراکم استخوان شده و فرد به پوکی استخوان دچار می‌شود. با افزایش سن کاملا طبیعی است که تراکم استخوان کاهش یابد و استخوان‌ها ضعیف شوند.

یکی از راه‌هایی که بسیاری از افراد برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری انجام می‌دهند، مصرف مکمل‌های کلسیم است. قرص استئوکینون نمونه‌ای از این مکمل‌هاست. این قرص کمبود کلسیم در بدن را جبران می‌کند و از رسوب کلسیم در رگ‌ها و بافت‌های نرم جلوگیری می‌کند. به همین علت تراکم استخوان افزایش می‌یابد و ریسک ابتلا به پوکی استخوان کاهش پیدا می‌کند.

یکی از راه‌های اطمینان از سلامتی استخوان‌ها انجام سنجش تراکم استخوان است. این آزمایش به عنوان یکی از بهترین روش های تعیین تراکم استخوان شناخته می‌شود. مرکز تصویربرداری پزشکی تابا برای انجام این تست در کنار همکاری با پزشکان مجرب و متخصص از پیشرفته‌ترین تجهیزات استفاده می‌کند.

در این مطلب به صورت کامل در مورد قرص استئوکینون و مباحث مهم مربوط به آن صحبت می‌کنیم و هر آنچه که نیاز است بدانید را توضیح می‌دهیم. در ادامه موارد زیر را بررسی می‌کنیم.

  • پوکی استخوان یا استئوپروز چیست؟
  • تاثیر قرص استئوکینون بر پوکی استخوان
  • کاربردهای قرص استئوکینون

با استفاده از سامانه نوبت دهی غیر حضوری، می توانید به راحتی و از طریق کلیک بر روی دکمه زیر، در سریع‌ترین و دقیق‌ترین مرکز تصویری برداری پزشکی (تابا) نوبت دریافت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.