برای بیماران, رادیولوژی دیجیتال, مطالب مفید

مشاهده عکس رادیولوژی با کد | مرکز تابا

مشاهده عکس رادیولوژی با کد

آدرس: شیراز، معدل غربی، تقاطع فلسطین، ساختمان تابا

مشاهده عکس رادیولوژی با کد موضوعی است که در این مطلب در مورد آن صحبت می‌کنیم. همه ما نام رادیولوژی را در طول زندگی خود شنیده‌ایم و برخی از افراد نیز ممکن است این معاینه را انجام داده باشند. در حقیقت رادیولوژی روشی بسیار ایمن برای بررسی و تشخیص بسیاری از ناهنجاری‌های بدن است.

مشاهده عکس رادیولوژی با کد و تفسیر نتایج آن توسط متخصصین از مهم‌ترین اقداماتی است که پس از انجام معاینه افراد باید آن را انجام دهند. هدف از انجام رادیولوژی تشخیص مشکلات داخلی و جلوگیری از آسیب‌های جدی است. در این روش از اشعه ایکس و امواج پرتوهای مختلف استفاده می‌شود. این امر در تشخیص سریع بیماری‌ها و همچنین بهبود روند درمان بسیار کمک کننده است. در حقیقت یکی از مواردی که باعث می‌شود بسیاری از افراد معاینه رادیولوژی را ترجیح دهند، بدون عارضه بودن آن است.

برای انجام دقیق رادیولوژی و مشاهده عکس رادیولوژی با کد نیاز است از بهترین و به‌روزترین دستگاه‌ها استفاده شود تا تصاویر با کیفت بیشتر و نتیجه معاینات بسیار دقیق باشد. خوشبختانه مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با استفاده از تجهیزات مدرن و همچنین همکاری با کادر پزشکی مجرب؛ این دغدغه شما را رفع می‌کند تا اطلاعات کامل‌ و دقیق‌تری از سلامت ارگان‌های بدن را در اختیارتان قرار دهد.

در این مطلب به صورت کامل در مورد مشاهده عکس رادیولوژی با کد صحبت می‌کنیم پس با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه موارد زیر را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

 • رادیولوژی چیست؟
 • نحوه انجام رادیولوژی در مرکز تابا
 • نحوه مشاهده عکس رادیولوژی با کد

با استفاده از سامانه نوبت دهی غیر حضوری، می توانید به راحتی و از طریق کلیک بر روی دکمه زیر، در سریع‌ترین و دقیق‌ترین مرکز تصویری برداری پزشکی (تابا) نوبت دریافت کنید.

رادیولوژی چیست؟

مشاهده عکس رادیولوژی با کد ؛ رادیولوژی چیست
مشاهده عکس رادیولوژی با کد ؛ رادیولوژی چیست

رادیولوژی یک ابزار تشخیصی پزشکی است که به سهولت در دسترس مردم قرار دارد. سیستم نوبت دهی انلاین و غیر حضوری وب سایت تابا در اختیار شما برای نوبت دهی بدون مراجعه به مرکز است. این سیستم برای مشاهده عکس رادیولوژی با کد در خدمت شماست. این شیوه تشخیصی کمک می‌کند تا با استفاده از روش‌های زیر اقدامات تشخیصی انجام شود :‌

 • اشعه‌ی X
 • تصویربرداری سونوگرافی
 • تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI)
 • سایر فناوری‌های تصویربرداری تشخیصی

به کمک رادیولوژی می‌توان به تشخیص بیماری‌ها و مشکلات مربوط به اعضای داخلی بدن پرداخت. تصاویر گرفته شده در رادیولوژی کمک می‌کند تا پزشک بتواند ارزیابی‌های لازم را جهت تشخیص انجام دهد.

 تصویر گرفته شده در رادیولوژی صرفا توسط رادیولوژیست تفسیر می‌شود. برای مشاهده عکس رادیولوژی با کد در مرکز تابا می‌توانید از اینجا اقدام کنید. همچنین درصورت نیاز می‌توانید از سیستم نوبت دهی آنلاین رادیولوژی برای تعیین وقت استفاده کنید. مرکز تصویربرداری پزشکی تابا با انجام خدمات متنوع مانند ماموگرافی، سونوگرافی، سی تی اسکن، رادیولوژی، ام آر آی و سنجش تراکم استخوان در کنار شما خواهد بود تا بدون دغدغه معاینات خود را تنها در همین مرکز انجام دهید.

بیماران محترم برای دریافت تصاویر پزشکی خود به صورت مجازی و بدون نیاز به حضور در مرکز تابا، می توانید از طریق کلیک بر روی دکمه زیر و وارد کردن مشخصات، تصاویر پزشکی خود را دریافت کنند.

مشاهده عکس رادیولوژی با کد ؛ انواع رادیولوژی

مشاهده عکس رادیولوژی با کد ؛ انواع رادیولوژی
مشاهده عکس رادیولوژی با کد ؛ انواع رادیولوژی

قبل از مشاهده عکس رادیولوژی با کد کافیست بدانید که به چه منظور از رادیولوژی استفاده کرده‌اید. رادیولوژی به تناسب نوع کاربردی که برای بیمار دارد شامل سرویس‌های مختلف است. این سرویس‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 1. رادیوگرافی: استفاده از اشعه-X برای بررسی استخوان‌ها و بافت‌های فرماندهی.
 2. توموگرافی کامپیوتری (CT scan): استفاده از ترکیبی از اشعه-X و تکنولوژی کامپیوتری برای تصویربرداری مقطعی بدن.
 3. تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI): استفاده از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی برای تولید تصاویر با کیفیت بالا از بافت‌ها و اعضای بدن.
 4. سونوگرافی: استفاده از امواج صوتی برای تولید تصاویر درونی بدن، به خصوص در بررسی اعضای نرم مانند قلب، ریه‌ها و رحم.
 5. تصویربرداری هسته‌ای: استفاده از اشعه‌ی گاما یا پوزیترون برای تصویربرداری از بافت‌ها و اعضای بدن و تشخیص بیماری‌های مختلف.
 6. آنژیوگرافی: استفاده از ماده‌ای که قابل رادیوگرافی است برای بررسی عروق خونی و جریان خون در سیستم عروقی.
 7. ماموگرافی: تصویربرداری اشعه-X از بافت‌های پستان جهت تشخیص سرطان پستان.

مشاهده عکس رادیولوژی با کد ؛ چه کسانی به رادیولوژی نیاز دارند؟

مشاهده عکس رادیولوژی با کد ؛ چه کسانی به رادیولوژی نیاز دارند؟
مشاهده عکس رادیولوژی با کد ؛ چه کسانی به رادیولوژی نیاز دارند؟

رادیولوژی در تشخیص و بررسی مجموعه گسترده‌ای از بیماری‌ها و مشکلات سلامتی استفاده می‌شود. بعد از انجام رادیولوژی می‌توانید برای  مشاهده عکس رادیولوژی با کد به مرکز تابا مراجعه کنید. برخی از بیماری‌ها و حالاتی که برای تشخیص نیاز به رادیولوژی دارند، عبارتند از:

1) تشخیص شکستگی استخوان با رادیولوژی

برای تشخیص شکستگی استخوان و تعیین محل و شدت شکست، اشعه ایکس و CT از جمله روش‌های استاندارد است.

2) بررسی علت التهاب و عفونت توسط رادیولوژی

رادیولوژی می‌تواند در تشخیص التهاب‌ها و عفونت‌ها در مختلف بخش‌های بدن مانند سینوس‌ها، ریه‌ها، مفاصل و دندان‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

سریع‌ترین روش برای گرفتن نتیجه رادیولوژی که پیشنهاد می‌کنیم، مشاهده عکس رادیولوژی با کد روی قبض شما است.

3) تشخیص برخی سرطان‌ها با رادیولوژی

رادیولوژی برای تشخیص سرطان و ارزیابی گسترش آن به کار می‌رود. از جمله روش‌های رادیولوژی در این حوزه می‌توان به سونوگرافی، رنگبری (angiography)، ماموگرافی، CT اسکن، MRI و PET-CT اشاره کرد.

4) بررسی عارضه های قلبی و عروقی

بیماری‌های قلب و عروق: رادیولوژی به منظور تشخیص بیماری‌های قلبی مانند برادی‌کاردی، تاکی‌کاردی، بطنی‌ها، خوابیدگی‌ها و عروقی مانند آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی (بازسازی عروق) استفاده می‌شود. بعد از انجام رادیولوژی قلبی برای قبل از مشاهده عکس رادیولوژی با کد به سایت تابا مراجعه کنید.

5) پایش بیماری های تنفسی با رادیولوژی

رادیولوژی در تشخیص بیماری‌های تنفسی مانند التهاب ریه، سربلند، آسم، بردی‌تیس و سرطان ریه مفید است. سونوگرافی و رنگبری نیز برای ارزیابی عروق ریه مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای صرفه جویی در وقت می‌توانید به کمک سیستم نوبت دهی انلاین و غیر حضوری در وبسایت تابا نوبت خود را رزرو کنید.

6) ارزیابی وضعیت بیماری های گوارشی با رادیولوژی

رادیولوژی به عنوان ابزاری برای تشخیص بیماری‌های گوارشی بکار برده می‌شود. از رادیولوژی برای تشخیص زخم معده، سنگ‌های صفراوی، بیماری کرون، التهاب روده و ورم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. آندوسکوپی و کولونوسکوپی نیز به عنوان روش‌های تصویربرداری معمول استفاده می‌شوند. بعد از انجام اندوسکوپی و کولونوسکوپی برای مشاهده عکس رادیولوژی با کد به همین سایت با مرکزیت تابا مراجعه کنید.

7) تشخیص بیماری های مغزی و اعصاب در رادیولوژی

از رادیولوژی در تشخیص بیماری‌های مغزی و اعصابی نیز استفاده می‌شود. از جمله این بیماری‌ها مانند سکته مغزی، تومورهای مغزی، مولتیپل اسکلروزیس و آسیب‌های نخاعی می‌باشد.   MRI و CT اسکن از مهمترین روش‌های رادیولوژی در این زمینه هستند.

8) استفاده از رادیولوژی برای تشخیص بیماری های مجاری کلیه

به طور کلی، هر فردی که نیازمند تشخیص بیماری و بررسی وضعیت سلامت خود است، ممکن است به رادیولوژی نیاز داشته باشد. قبل از رادیولوژی می‌توانید با کمک سیستم نوبت دهی انلاین و غیر حضوری در سایت تابا اقدام به رزرو نوبت کنید. همچنین بعد از انجام رادیولوژی می‌توانید جهت مشاهده عکس رادیولوژی با کد از همین سایت قدام کنید.

رادیولوژی در تشخیص بیماری‌های مجاری ادراری مانند سنگ‌های کلیه، عفونت‌ها و تومورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. سونوگرافی و CT اسکن از جمله روش‌های رادیولوژی است که برای این منظور استفاده می‌شوند

منابع: Radiology

2 نظر در “مشاهده عکس رادیولوژی با کد | مرکز تابا

 1. تصاویر ‌گرفته‌شده‌ازمچ‌پای‌راست‌ومهرهها‌ی‌کمردرپاستوربمراروی‌گوشی‌ام‌نمی‌ایند

  1. elham samsamiyan گفت:

   سلام و عرض ادب. در این خصوص لطفا با شماره مرکز تابا تماس بگیرید تا همکاران به صورت کامل راهنمایی کنند. شماره مرکز: 09426007801

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *